Cimnastik

CİMNASTİK
Bursa Sportif


Bursa Nilüfer Cimnastik Okulu

bursa Voleybol, eğitimi, Bursa Baketbol eğitimi,, Bursa cimnastik eğitimi,, bursa taekwondo eğitimi, bursa pilates eğitimi

 Bursa Sportif Spor Kulübü

Cimnastik Çalışmalarımız

Şehitler Ortaokulu Spor  Salonunda 

 DEVAM EDİYOR.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için; 0 532 251 67 7

Bursa  Sportif Cimnastik derslerimize 3 ile 10 yaş aralığındaki çocuklarımızı kabul ediyoruz. Bu yaş aralığının altındaki bir çocuk elbette cimnastik yapabilir ancak grup dinamiği,yönergelere uyum,sinir-kas koordinasyonunun oturması için ortalama olarak üç yaşı beklemek uygun olacaktır.Tabi bireysel özellikleri de görmezden gelemeyiz. On yaşını geçmiş bir çocuk için cimnastik eğlenceli bir aktivite olabilir ancak performans sporcusu olma imkanı sağlamaz. Bu seviyedeki çocuklarımızı da kulübümüz bünyesindeki diğer branşlara  Voleybol, basketbol ve taekwondo branşlarına yönlendirmelerini yapmaktayız.

Bursa  Sportif Cimnastik derslerimiz aynı zamanda çocukların bireysel yeteneklerin tespit edildiği ve bu yönde yönlendirildiği programlar içermektedir.

Eğitmenlerimiz sporculuk kariyerleri olan sporcu geçmişi olan  ve pedagojik formasyonu bulunan beden eğitimi öğretmenlerinden oluşmaktadır. Kurslarımızda branşa özgü eğitimin yanı sıra spor etiğine de önem verilmektedir.

Öğrenme Odaklı Eğlence Grubu ( 3-4 Yaş)

    Bursa Sportif Cimnastik  Kursları 3-4 yaş grubu çocuklarımızın temel motor becerilerini kazanmalarına yardımcı olmak sonrasında hem eğlenip hem de spor yapmaları için oluşturduğumuz ”Öğrenme Odaklı Eğlence” grubumuzdur.

Bu yaş grubu cimnastik çalışma gün ve saatlerimiz; salı-perşembe saat 18.00 ya da cumartesi-pazar saat 10.30 da başlamakta ve 1 saat sürmektedir.

Bursa  Sportif Cimnastik derslerimiz haftada 1 gün , günde 1 saat yapılır. Bu grubumuzda en öncelikli amaçlardan birisi aileden sonra ilk  sosyalleşmelerden birisinin yaşandığını öngördüğümüz bu yaş döneminde sosyalleşme,  oyuncakları paylaşma, yönergelere uyum  için eğitsel oyun ,sosyalleşme için  oyuncak paylaşımı öncelikli amaçlarımızdandır. 

Bursa  Sportif Cimnastik derslerimiz temel ısınma hareketleri, eğitsel oyunlar, oyuncak ve malzeme paylaşımı sonrasında her hafta değişen temel jimnastik hareketleri ve parkurlarımızdan oluşan 1saat 10 dakika cimnastik eğitimi verilir.

 

Başlangıç Grubu ( 4-6 Yaş)

  Bursa Sportif  Cimnastik Kursları 4-6 yaş kreş ve anaokuluna giden öğrencilerimizden oluşan grubumuzdur. Okul ile sosyalleşmeye başlanılan ve yönergelerin daha dikkatlice takip edildiği ve öz disiplin, öz beceri kavramlarının oluşmaya başladığı yaş grubumuzda bizim de etkinliklerimiz bu kazanımlara yönelik yapılacak olup çalışma programımız haftada 2 gün 1’er saat olmak üzere hazırlanmıştır. 

4-6 yaş grubu cimnastik spor okulu çalışmalrımız salı-perşembe saat 19.00 ya da cumartesi pazar saat 11.30 da yapılmaktadır.
 

Bursa  Sportif Cimnastik Kursları 4-6 yaş başlangıç grubumuzda  programlarımız  farklı ısınma hareketleri ve devamında eğlenceli survivor parkurlarından oluşmaktadır. Temel cimnastik hareketlerini (amut, öne takla, çember, geri takla,  köprü…) antrenör eşliğinde gerçekleştirip devamında oluşan parkuru bireysel olarak kendisi devam ettirmektedir. Parkurlarımız öğrencilerimizin denge, koordinasyon, hız ve dikkat odaklı becerilerini geliştirmeye yönelik etkinliler ve ders de öğrendiğimiz kazanımların pekiştirilmesi hedeflenmek

 

Gelişim Grubu  (5-7 Yaş)

Cimnastik çocukların erken yaşta spor ile tanışması için en ideal branşların başında gelir. Bursa Sportif Cimnastik Kursu ile spora ilk adımını atan çocuklar birçok branşın ana unsuru olan denge, çeviklik, esneklik, hız, güç, yönergelere uyum  ve beden farkındalığı kazanımlarını elde ederler.

5-7 yaş Cimnastik grubu çalışmalarımız salı perşembe saat 19.00 ya da cumartesi pazar saat 11.30 da yapılmaktadır.

Sport Academy Bursa Sportif Cimnastik Kursları olarak bu gruplardaki en büyük amacımız derslerimize  katılım sağlayan çocuklarımızın küçük kas gruplarını biraz daha geliştirerek pisiko-motor özellikleri arttırıcı etkinlikler yapmaktır. Sport Academi Bursa Cimnastik Kursunun amaçlarından biriside katılımcı öğrencilerimizi öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte hareket etmeyi, yönergelere uyum sağlamayı, belirli kurallar dahilinde değişik oyunlar ve etkinliklerde bulunmalarını sağlamaktır.

 

Temel Cimnastik Grubu (7-10 Yaş)

 Bursa Cimnastik Kursları temel cimnastik grubumuz 7-10 yaş öğrencilerimizden oluşmaktadır. 

Derslerimiz haftada 2 gün 1’er saatten oluşan programlar doğrultusunda gelişmektedir.

Çalışma günleri ve saatlerimiz; salı -perşembe saa 20.00 ya da cumartesi-pazar saat 12.30.

 Bu yaş grubumuzda öğrencilerimize temel cimnastik hareketlerinden oluşan programlar  hazırlanmaktadır. 
Antrenörlerimiz tüm  temel hareketlerde  öğrencilerimizin yanında bulunarak, gerekli tüm güvenlik önlemlerini de alarak çalışmaların gerçekleşmesini sağlamakta  ve öğrenmenin kolaylaşmasına birinci dereceden yardımcı olmaktadır.

Özel Derslerimiz (3-10 Yaş)

    Bursa Cimnastik Kurslarımızda birebir eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için oluşturmuş olduğumuz grubumuzdur. 3-10 yaş arasındaki öğrencilerimize salonumuzun uygunluğu ve velimizin istediği gün ve saat doğrultusunda öğrencimizin gelişimine özel programlar oluşturarak antrenmanlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Ücretsiz Deneme Antremanı

Cimnastik Kursu,Voleybol kursu ve basketbol kursunda bizimle birlikte bu kültürü yaşamak isteyen tüm sporcularımıza şart koşmaksızın, ilk antrenmanda kayıt olma şartı aramaksızın ve kendimize olan güvenimizi, işimize olan aşkımızı ve size olan saygımızı, salonumuzun hijyeni özelliklerini yerinde gözlemlemenizi ,yaşayarak görerek deneyimlemenizi istiyoruz

Grup ve Bireysel Antrenmanlar

Cimnastik çalışmalarında gruplarımız max.16 kişilik olacak şekilde ayarlanmış olup sporcularımızın yaş grubu ve önceki yaşantılarında edindiği bireysel gelişimleri ve takım içi performanslarını en iyi şekilde devam ettirebilecek şekilde düzenlenmeye çalışılmaktadır. Arzu eden ve gerek görülen sporcularımızı gelişim antrenmanları da yapılmaktadır.

bursa Voleybol, eğitimi, Bursa Baketbol eğitimi,, Bursa cimnastik eğitimi,, bursa taekwondo eğitimi, bursa pilates eğitimi
Başa dön
Sohbet Başlat
Whatsapp Hattı
Canlı sohbet ile hemen bize ulaşın!